احضار روح و نقد

آیا احضار روح حقیقت دارد؟

احضار روح به دلايل عقلي، قرآني، روايي و تجربي واقعيت دارد و چون در اين مختصر نمي‏توان به همه يا حتي به بخشي از آنها پرداخت، تنها به صورت كلي اشاره‏اي به آن مي‏كنيم و پژوهندگان را به كتاب‏هاي مربوطه - كه در بخش پاياني اين گفتار خواهد آمد - ارجاع مي‏دهيم.

روح، يك امر مادّي نيست؛ به همين جهت محدوديت ندارد و به سان اشعه خورشيد كه از وراي شيشه و ابر به داخل اتاق و منزل مي‏تابد و هيچ كدام از آنها نمي‏تواند مانع از حضور و حركت حيات آفرين ذرّات آن شود، روح نيز چنين حالتي دارد.

روح مردان آزاد، شايسته و صالح بدون هيچ مانعي با اين جهان در ارتباط هستند و در شرايط خاصّي، افراد واجد شرايط مي‏توانند با آنان در تماس باشند و به عبارت معروف مي‏توان آنها را احضار نمود و از نزديك با آنها ارتباط برقرار كرد و از حقايق برزخي و ماوراي مادي آگاه شد. نويسنده كتاب »گفتگو با مردگان« مي‏گويد:

»براي ارتباط با ارواح، راه‏هاي زيادي هست كه همه آنها متكي به قواعد علمي و عمليات صحيح مي‏باشند كه آزمايش كنندگان، درباره هركدام از آنها آزمايش كرده، به نتيجه مطلوب رسيده ‏اند. در اين روش‏ها هيچ گونه نيرنگ و خدعه وجود ندارد.«

پس عقل براي احضار روح، هيچ مانعي نمي‏بيند و علماي بزرگ هم آن را تأييد كرده‏اند. در اين باره و تجربه بزرگ مفسّر و قرآن شناس قرن، حضرت علامه طباطبايي »قدس سره« و نيز برادرش علامه سيد محمد حسن الهي طباطبايي بهترين مؤيد مطلب است. ايشان روح پدر و مادر خود را احضار كرده و گزارش‏هاي نهاني از اين جهان را گرفته بودند كه اين قضيه را مي‏توانيد در كتاب مهر تابان تالیف علامه حسینی تهرانی شاگرد علامه طباطبایی مطالعه كنيد.

در برزیل بیمارستانی هست که ارواح دکترهای گذشته را احضار می کنند و از اطلاعات انان برای درمان بیماران سود می جویند.

BRAZILIAN SPIRITS HOSPITAL

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.