زندگی کاترین پاندر ؟

کاترین پاندر کیست و چه کاره است؟

زندگی کاترین پاندر:
در مورد خانم کاترین پاندر که یک کشیش است و هم اکنون با نگاهی جدید سعی می کند پاره ای از آموزه های دین مسیحیت را متفاوت از گذشته عرضه کند مطالب گفتنی زیاد است.
وی می گوید: چند دهه پیش یک منشی بیوه و بدبخت بودم که یک بچه هم روی دستش مانده بود و باید از راه کار کردن سخت خرج خود و بچه اش را در می آورد. از آن جا بود که به فکر افتادم که شیوه توانگر شدن را بیاموزم. نخست از طریق منشی گری و سپس از طریق کشیشی غیر فرقه ای توانستم به سوی توانگری قدمی بردارم.(چشم دل بگشا، کاترین پاندر، مقدمه ص 7)
وی در سال 1958 در کلیسای بیرمینگهام در ایالات متحده مشغول تعلیم و تدریس شد. حاصل این کلاس ها یک جزوه شد که جهت راهنمایی کسانی که در کسب و کار و تجارت بودند، به رشته تحریر در امد و به عنوان اولین کتابش به نام قانون توانگری به چاپ رسید.(همان ص 8) وی از این زمان در شهرهای مختلف آمریکا به رفت و آمد پرداخت و در مورد پول دار شدن و توانگر زیستن به سخنرانی و برپایی سمینار ها پرداخت. در مدت 12 سال در تگزاس اقامت داشت و 2 کلیسا در آن جا تاسیس کرد.
وی چنان در تشویق دیگران به پول دارشدن و رفاه داشتن مشهور شده است که موضوع سخنرانی های وی به«باریدن طلا» تغییر نام یافت.
سازمان های کلیسایی خانم کاترین پاندر در همه جای آمریکا و در دیگر نقاط جهان امروزه با کشیش های که کشیشان اندیشه نو محسوب می شوند؛ اداره می شوند. .(چشم دل بگشا، کاترین پاندر، مقدمه ص 9)
وی بیش از همه چیز در کتاب هایش اصرار دارد که مخاطبینش در رفاه زندگی کنند و از فقر به هر قیمتی که شده فرار کنند. وی حتی در کتاب قدرت دعا که در نگاه اول به نظر می رسد یک موضوع معنوی و عرفانی را مطرح ساخته است، بیش از آن که خود دعا را تبلیغ کند به پاره ای از اثرات دعا که ایجاد توانگری و تولید ثروت است، توجه دارد و طرح موضوعات معنوی و اخلاقی را هم مقدمه خوش زیستن میداند نه یک مرام مستقل برای تحول معنوی و روحی. کتاب های قانون شفا و قدرت دعا و چشم دل بگشا که به فارسی ترجمه شده اند از کاترین پاندر است.

دیدگاه ها

انظر ما قال و لا ‌ تنظر من

انظر ما قال و لا ‌ تنظر من قال

به نظر من این خانم فوق

به نظر من این خانم فوق العهاده هستن واقعا دید گاه منفی منو نسبت به خیلی چیزا عوض کردن من 0خیلی دیدگاه منفی نسبت به موقیت کنونی داشتم الان خیلی همه چیز بهتر شده و من مدیون این خانم هستم که تونستم خدای خودم رو بهتر بشناسم

در جواب دوستمون که گفته شیعه

در جواب دوستمون که گفته شیعه سعی میکنه این افراد رو تحقیر کنه، باید بگم این خانم اندیشه ای نو در جامعه خودش اراعه کرده و با عرضه اون پولدار شده. مشکل اندیشه اش انسان محوری هست همیشه خودش رو هم سطح خدا کرده و خود رو فرزند خدا نامیده. اما اسلام و قرآن به ما چیزی بهتر اراعه کرده
اگر به قران اشنا باشی میبینی که خداوند کاملتر ازین تفکرات رو در اختیار ما گذاشته . پاندر کشیش بود ددلیل مقبولیت تفکرش اینه که برای همه آشناس، چون انسانها فطرت خدایی دارن اون خانم تقریبا حرفای خدا و انجیل رو با کمی تغییر به اسم خودش اراعه کرده. خدا گفته بین قلب و زبان انسان قرار دارم، از رگ گردن به انسان نزدیکم و کلی ازین مثالها که در قران موجوده. اگر شیعه اشکالاتی به این قانون وارد میاره از سر حسادت نیس. از سر آگاهیه.

نگرش ما مسلمانان شیعه نسبت به

نگرش ما مسلمانان شیعه نسبت به دستاورد های انسانهای پاک در سالهای اخیر بسیار متفاوت با راه بزرگانمان بوده است . مثلا همین خُذِ الحِكمَةَ مِمَّن أتاكَ بِها ، وانظُر إلى ما قالَ ، ولا تَنظُر إلى مَن قالَ .فکر میکنیم که تمام علم های دنیا را میدانیم و اگر کسی دیگری مثلا همین خانوم کاترین پاندر راهی را به مردم نشان دهد دنبال کوچک جلوه دادن راه این انسانها میرویم. علم و حکمت دست خداست و خدا به تمام بنده هایش میدهد نه فقط مسلمان نه فقط شیعه, در قرنی که خود دین زیر سوال است کوته نظرانه است انسانهایی که به طریقی راه حقیقت را نشان میدهند را مورد تهاجم قرار دهیم. من الله توفیق

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.